четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 41
home Фудбал

Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

Омија славеше со 3:0 против Ависпа Фукуока со 3:0, а третиот гол го постигна македонскиот фудбалер Давид Бабунски. Ова за него е четврти погодок сезонава.

Омија и Бабунски се дел од втората јапонска лига, во моментов се на второто место со 72 бода, и имаат големи шанси за пласман во најдобрата лига. До крајот на сезоната има уште пет кола.

Коронавирус