четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 128
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Фудбал

Преигрувањата во ФА Купот ќе бидат откажани следната сезона

Преигрувањата во ФА Купот ќе бидат откажани следната сезона

За да се олесни распоредот на клубовите во англиската Премиер лига, следната сезона, ќе бидат откажани повторувањата на натпреварите во сите рунди во ФА Купот.

– Англиската фудбалска федерација веќе се согласи да ги откаже сите повторувања на ФА Купот за една сезона. Како прво, оваа одлука е донесена во интерес на претставниците на највисоката дивизија, објави „Дејли мејл“.

Британскиот весник исто така објави дека клубовите од Премиер лигата кои играат во европски натпреварувања се заканија дека ќе се повлечат од англискиот Лига куп, доколку не им биде дозволено да играат таму со младински тимови.

Коронавирус