понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Фудбал

Пред да замине во Јувентус замина во соседството- Роналдо со приватен авион пристигна на Балканот (ФОТО)

Пред да замине во Јувентус замина во соседството- Роналдо со приватен авион пристигна на Балканот (ФОТО)

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо овие денови додека целиот свет шпекулира за неговиот трансфер во Јувентус ужива на грчкиот остров Пелопонез.

Роналдо имено со приватен авион се упатил кон грчкиот остров, а потоа со хеликоптер бил превезен до луксузното одморалиште.

Инаку Роналдо засега не се знае дали на ова кратко патување е во друштво и на неговата сопруга и деца.

 

Коронавирус