среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Познато е колку пари заработуваат Роналдо и Меси од Инстаграм – Кристијано на врвот

Познато е колку пари заработуваат Роналдо и Меси од Инстаграм – Кристијано на врвот

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо се искачи на врвот според заработката од реклами на неговиот Инстаграм профил, симнувајќи го од водечкото место американскиот актер Двејн Џонсон.

Триесетишестгодишниот португалскиот фудбалер, кој има 308 милиони следбеници на Инстаграм, може да наплати 1.6 милиони долари за една рекламна објава на својот профил, објави денеска компанијата „Hopper HQ“, која се занимава со маркетинг на социјалните мрежи.

Актерот Џонсон, познат по прекарот „The Rock“ (Карпата), може да заработи 1.52 милиони долари за една реклама на Инстаграм, на кој има 280 милиони следбеници.

На трето место е американската поп пејачка Аријана Гранде, која за една реклама на својот Инстаграм профил може да инкасира 1.51 милиони долари.

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси (224 милиони следбеници) од една реклама на својот Инстаграм профил може да заработи 1.1 милиони долари.  (МИА)