среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 59
home Фудбал

Познато е кој клуб ќе го купи Анхелињо 

Познато е кој клуб ќе го купи Анхелињо 

Бундеслигашот Лајпциг ќе го купи дефанзивецот Анхелињо од Манчестер сити.

Според „Кикер“ германскиот клуб ќе ја активира опцијата за откуп на 24-годишниот Шпанец во износ од 18 милиони евра.

Анхелињо игра за Лајпциг како позајмен фудбалер од Манчестер сити од јануари 2020 година. Тој има девет голови и 16 асистенции на 46 настапи за тимот.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 35 милиони евра. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија