недела, 31. јули 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

Познато е кога ќе играат Манчестер jунајтед и Ливерпул

Познато е кога ќе играат Манчестер jунајтед и Ливерпул

Премиер лигата го објави датумот на одложениот натпревар меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул. Средбата ќе се одржи на 13 мај.

Првично натпреварот требаше да се одигра на 2 мај, но беше откажан поради протестите на навивачите на Јунајтед против сопствениците на клубот, семејството Глејзер. За време на акцијата навивачи упаднаа на теренот на „Олд Трафорд“.

Нов датум доби и натпреварот Манчестер јунајтед – Лестер закажан за 12 мај. Средбата ќе се одигра еден ден порано, на 11 мај.  (МИА)

Коронавирус