среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Фудбал

Познати судиите кои ќе го судат мега дуелот помеѓу Англија и Германија

Познати судиите кои ќе го судат мега дуелот помеѓу Англија и Германија

Европската фудбалска унија (УЕФА) денес ги одреди судиите кои ќе ја делат правдата на последните осминафинални дуели на шампионатот кои се на програмата во вторник.

Натпреварот Англија – германија ќе го суди холандска судиска тројка, предводена од Дани Макели, а средбата Шведска-Украина ќе ја судат Италијанци предводени од Даниеле Орсато.

 

Коронавирус