вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Фудбал

Познати судиите кои ќе го судат мега дуелот помеѓу Англија и Германија

Познати судиите кои ќе го судат мега дуелот помеѓу Англија и Германија

Европската фудбалска унија (УЕФА) денес ги одреди судиите кои ќе ја делат правдата на последните осминафинални дуели на шампионатот кои се на програмата во вторник.

Натпреварот Англија – германија ќе го суди холандска судиска тројка, предводена од Дани Макели, а средбата Шведска-Украина ќе ја судат Италијанци предводени од Даниеле Орсато.

 

Коронавирус