четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 146
home Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Лигата на шампионите

Познати полуфиналните двојки од Лигата на шампионите

Во седиштето на УЕФА во Нион денеска беа извлечени полуфиналните двојки од Лигата на шампионите.

Полуфинални двојки во Лигата на шампионите:

Баерн Минхен- Реал Мадрид

Ливерпул- Рома

Првите натпревари ќе се играат на 24 и 25 април, додека пак реваншите се играат една недела подоцна. Финалето се игра на 26-ти мај во Киев.

Коронавирус