недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Познати групите за ЛШ, Роналдо се враќа на Олд Трафорд, ПСЖ, Наполи и Ливерпул ќе играат во Белград

Познати групите за ЛШ, Роналдо се враќа на Олд Трафорд, ПСЖ, Наполи и Ливерпул ќе играат во Белград

Реал Мадрид кој е бранител на тронот се најде во групата Г каде за противници ќе ги има Рома, ЦСКА Москва и Галатасарај.

Кристијано Роналдо со Јувентус ќе гостува на Олд Трафорд против неговиот поранешен клуб, Манчестер јунајтед.

Црвена звезда се падна во најтешката група, белградскиот тим ќе има атрактивни противници во ПСЖ, Наполи и Ливерпул.

Група А

Атлетико Мадрид

Борусија Дортмунд

Монако

Бриж

Група Б

Барселона

Тотнем

ПСВ Ајндховен

Интер

Група Ц

ПСЖ

Наполи

Ливерпул

Црвена звезда

Група Д

Локомотив Москва

Порто

Шалке

Галатасарај

Група Е

Баерн Минхен

Бенфика

Ајакс

АЕК

Група Ф

Манчестер Сити

Шахтар

Лион

Хофенхајм

Група Г

Реал Мадрид

Рома

ЦСКА Москва

Виторија Плзен

Група Х

Јувентус

Манчестер јунајтед

Валенсија

Јанг Бојс

Коронавирус