понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 109
home Фудбал

Познати деталите: Еве кога Роналдо ќе стане играч на Јувентус

Познати деталите: Еве кога Роналдо ќе стане играч на Јувентус

Европскиот клубски шампион, Реал Мадрид во вторник ќе ја објави разделбата со Кристијано Роналдо, вели „Медијасет Премиум“.

Датумот, на кој ЦР7 ќе стане играч на Јувентус, е 10-ти јули. Тогаш се очекува претседателот на „белите“ Флорентино Перез да го објави крајот на ерата „Кристијано Роналдо“ на „Сантијаго Бернабеу“.

Многу медиуми во Италија и Шпанија тврдат дека Перез инсистира на тоа Роналдо да им каже на сите дека одлуката за напуштање е целосно негова. Во секој случај, зделка ќе има, а таа ќе биде објавено во вторник.

Италијанскиот шампион Јувентус ќе плати 100 милиони евра на Реал за реализацијата на трансферот, а агентот на Португалецот, Жорже Мендеш ќе прибере провизија од речиси 10 милиони евра.

loading...