среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home Фудбал

Познати цените на билетите за Евро 2020

Познати цените на билетите за Евро 2020

УЕФА ги објави цените на билетите за претстојното Европско фудбалско првенство.

Најевтините билети се со цена од 30 евра и се за натпревари во Баку, Букурешт и Будимпешта. Најскапите ќе бидат билетите за финалето во Лондон, кои чинат од 85 до 945 евра.

Првата фаза од продажбата започнува онлајн на 12 јуни и ќе трае точно месец, во кој треба да бидат продадени 1,5 милиони билети.