недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Позната сумата за која Погба ќе се пресели во ПСЖ

Позната сумата за која Погба ќе се пресели во ПСЖ

Фудбалерот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба, ќе му се приклучи на Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок, пренесува „Express Sport“.

Според британскиот портал, 27-годишниот Французин ќе ги чини парижаните 101 милион евра.

Оваа сезона, Погба одигра 13 натпревари за премиерлигашот на кои постигна еден гол и направи една асистенција.

За Погба интерес покажуваше и италијанскиот шампион Јувентус. (МИА)

Локални избори 2021