сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Позната причината за смртта на големата надеж на Атлетико Мадрид

Позната причината за смртта на големата надеж на Атлетико Мадрид

Младиот фудбалер на Атлетико Мадрид, Кристијан Минцола почина во сабота на 14 години, а еден ден подоцна беше објавена причината за неговата смрт.

Американците тврдат дека момчето не починало од коронавирус. „ЕСПН“ објави дека детето боледувало од рак, па поради тоа клубот од Мадрид не објави дополнителни детали.

Коронавирус