четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 123
home Фудбал

Позната казната на Роналдо за црвениот картон против Валенсија

Позната казната на Роналдо за црвениот картон против Валенсија

На своето деби во Лигата на шампионите, ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби директен црвен картон. Португалецот не можеше да се помири со таквата одлука, па теренот на Местаља го напушти во солзи.

Многумина сметаа дека германскиот судија Феликс Брих погреши и претерано го казнил фудбалерот на Јувентус.

Кристијано Роналдо, поради овој црвен картон кој го доби со Велсија, ќе одработи еден натпревар суспензија.

Според оваа суспенијза, Алегри на Роналдо нема да може да смета на мечот во Торино против швајцарски Јанг Бојс.