сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 21
home Фудбал

Познат редоследот на мечеви во ЛШ за „новиот Вардар“

Познат редоследот на мечеви во ЛШ за „новиот Вардар“

Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи кои ги имаат правата за пренос на натпреварите од ЕХФ лигата на шампионите ги одредија термините и саатниците за првите 10 кола од групната фаза за сезоната 2020/2021.

Сезонава натпреварите ќе се играат преку недела, мислејки на среда ичетврток.

ИХФ ги потврди натпреварите на првите 10 кола во групната фаза, а со тоа и Вардар си го знае сега распоредот:

1. КОЛО 16 септември Мешков Брест (18:45)
2. КОЛО 24 септември Вардар 1961 – Елверум (20:45ч)
3. КОЛО 1 октомври ПИК Сегед – Вардар 1961 (18:45ч)
4. КОЛО 15 октомври Вардар 1961 – Фленсбург (20:45ч)
5. КОЛО 22 октомври Вардар 1961 – Порто (20:45ч)
6. КОЛО 29 октомври ПСЖ – Вардар 1961 (20:45ч)
7. КОЛО 19 ноември Вардар 1961 – Кјелце (18:45ч)
8. КОЛО 25-26 ноември Кјелце – Вардар 1961
9. КОЛО . декември Порто – Вардар 1961 (20:45ч)
10.КОЛО 10 декември Вардар 1961 – ПСЖ (20:45ч)