недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Фудбал

Познат бројот на дресот кој Елиф Елмас ќе го носи во Наполи

Познат бројот на дресот кој Елиф Елмас ќе го носи во Наполи

Веќе е познато дека македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас е нов член на Наполи. Нашиот дијамнт е во Рим каде ќе ги изврши задолжителните лекарски прегледи, а потоа ќе биде и официјално промовиран.

„Спортмедиа“ дознава Елмас го одбра дресот со број девет, кој претходно го носеле Гонзало Игуаин, Џанфранко Зола…

Коронавирус