понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Повторно прави скандали: Џака одби да им се извини на навивачите на Арсенал по недоличното однесување

Повторно прави скандали: Џака одби да им се извини на навивачите на Арсенал по недоличното однесување

Капитенот на Арсенал, Гранит Џака одби да им се извини на навивачите за неговото однесување на натпреварот во првенството на Англија со Кристал Палас (2:2).

Навивачите го исвиркаа 27-годишниот играч од средниот ред кога беше заменет. Како одговор, Џака ја стави раката до уво, испровоцирајќи ги навивачите уште повеќе да негодуваат, а потоа, на патот кон соблекувалната, го соблече дресот и го фрли на тревникот.

Според „Сан“, тренерот на „топчиите“ Унаи Емери го замолил Џака да им се извини на навивачите, но тој не го сторил тоа.

Арсенал започна дисциплинска истрага за инцидентот.

Коронавирус