петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Фудбал

Повторно е на мета по скандалот на СП: Фановите удрија по вртоглавата цена која ја платил Шаќири за овој моден тренд (ФОТО)

Повторно е на мета по скандалот на СП: Фановите удрија по вртоглавата цена која ја платил Шаќири за овој моден тренд (ФОТО)

Со оглед на тоа што се работи за луѓе кои имаат неограничени средства за купување, можеме слободно да кажеме дека секое модно парче му е на дофат на рака на фудбалерот Џердан Шаќири.

Сепак, повеќето од нив се одлучуваат да купат работи кои обичните луѓе никогаш не би ги купиле. Еден таков пример е новиот крилен фудбалер на Ливерпул, Шаќири.

Тој во понеделникот попладнето прошета во Ливерпул со своите нови Гучи тренерки кои чинат неверојатни 1200 фунти.

За вкусовите не се расправа, но секако веруваме дека доста луѓе никогаш не би ги купиле овие тренерки, посебно не по споменатата цена.

Инаку репрезентативецот на Швајцарија ова лето премина од Стоук во Ливерпул за околу 15 милиони евра па се очекува дека ќе биде големо засилување на Клоп.