среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 122
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

home Фудбал

Повредени 19 полицајци по судирот со навивачи, уапсени 49 лица

Повредени 19 полицајци по судирот со навивачи, уапсени 49 лица

По поразот на Англија од Италија (1:1, 2:3 на пенали) синоќа во финалето на Европското фудбалско првенство, во Лондон, започнаа судири меѓу органите на редот и дел од навивачите.

Епилогот од немирите е 19 повредени полицајци и 49 уапсени лица различни дела.

Инциденти и неколку повредени на „Вембли“ имаше и пред почетокот на натпреварот кога поголема група без билети го проби првиот „филтер“ и се проби кон влезовите на стадионот, но таму интервенираше полицијата и другите редари па ситуацијата се стави под контрола.

Локални избори 2021