вторник, 21. март 2023. Вести денес: 22
home Фудбал

Повратникот во Калчото се засилува во последните мигови: Поранешната ѕвезда на Арсенал и Рома потпишува за славната Парма

Повратникот во Калчото се засилува во последните мигови: Поранешната ѕвезда на Арсенал и Рома потпишува за славната Парма

Славниот италијански клуб Парма оваа година успеа да се врати во Серија А, нешто што предизвика радост кај многу фанови на Калчото и ги разбуди деновите на славните денови на овој клуб.

Сепак, овој тим на Парма е далеку од тој што беше на крајот на минатиот и почетокот на овој век. Парма оваа година ја очекува тешка битка за опстанок во серија.

А помош во таа битка славниот клуб ќе има во поранешната ѕвезда на Рома и Арсенал, Жервињо.

По кинеската авантура, поранешниот напаѓач на Рома и Арсенал се враќа во Италија, каде треба да ги мине лекарските прегледи во Парма.

Тој за Рома на 88 натпревари постигна 26 голови.

loading...