понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 28
home Фудбал

Потпретседателот на Партизан поднесе оставка – Вулетиќ ги напушти црно белите

Потпретседателот на Партизан поднесе оставка – Вулетиќ ги напушти црно белите
фото: MN Press

Потпретседателот на Партизан – Владимир Вулетиќ денес поднесе оставка од позицијата потпретседател и го напушти клубот од Хумска по пет години работа во најблиското раководство, пренесуваат српските портали.

Вулетиќ беше на оваа позиција во последните пет години, а по состанокот во клубот, тој реши да го остави своето место на некој друг и да го напушти клубот.

Во последните години, Владимир Вулетиќ беше некој што често даваше провокативни изјави во медиумите, особено на сметка на лидерот на ривалскиот клуб – Црвена звезда.

За време на додека беше во Партизан ја почувствува сладоста на титулата во 2017 година, кога црно-белите се украсија со двојна круна.

ЕУРО 2020

Македонија