понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 111
home Фудбал

Постигнал најмногу голови во 2020-та година, уште еден успех за Роналдо

Постигнал најмногу голови во 2020-та година, уште еден успех за Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најефикасниот играч во најдобрите 5 лиги во Европа за 2020 година.

Португалецот реализираше 33 гола во 2020 година, што е за еден гол повеќе од Левандовски од Баерн Минхен.

Трет на листата на Чиро Имобиле од Лацио кој постигна 28 гола во Серија А ова оваа календарска година.

Коронавирус