понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 89
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Последно соопштение за денес од полицијата за авионот во кој беше Емилијано Сала!

Последно соопштение за денес од полицијата за авионот во кој беше Емилијано Сала!

Полицијата се огласи со последното соопштение за денес.

Потрагата по исчезнатиот авион во кој беше најскапото засилување во клупската историја на Кардиф, Емилијано Сала за денес и официјално заврши.

На официјалниот Твитер профил беше објавено дека потрагата за денес е завршена и истата ќе продолжи утре наутро.

Ќе потсетиме, Сала во текот на викендот го комплетираше трансферот во Кардиф за сума од 17 милиони евра, а потоа се врати во Франција да се поздрави со неговите поранешни соиграчи. При враќањето од Франција на авионот со кој леташе му се губи секаква трага.

Парламентарни избори 2020