петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Фудбал

Последниот танц на Горан Пандев (ФОТО)

Последниот танц на Горан Пандев (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги подели последните совети пред пресметката со „лалињата“, а овој тренинг мина во знакот на Горан Пандев, затоа што беше негов последен во својата богата играчка кариера.

На прес-конференција, Пандев потврди дека натпреварот со Холандија ќе биде негов последен во дресот на Македонија, па затоа на својот последен тренинг соиграчите му приредија изненадување и го „летаа до небо“ во знак на благодарност за тоа што го има дадено за дресот со националниот грб.

Qatar 2022