понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 14
home Фудбал

Последна шанса за „Специјалниот“

Последна шанса за „Специјалниот“

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја ужива поддршката на раководството на клубот и покрај лошиот старт во Премиер лигата.

Манчестер по три рунди има два пораза и тоа е најлош почеток за тимот од „Олд Трафорд“ уште од сезоната 1992/93.

Сепак, управата на Јунајтед верува во португалскиот стручњак и очекува подобри резултати на следните натпревари.

Мурињо доби поддршка од раководството и пред дуелот со Тотенхем кој Манчестер го загуби со убедливи 0:3.

Следен противник на „црвените ѓаволи“ во Премиер лигата е тимот на Барнли.