вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 150
home Фудбал

Последна шанса за Маурисио Сари?

Последна шанса за Маурисио Сари?

Раководството на Јувентус разговарало за претставувањето на тимот со тренерот Маурисио Сари.

Претседателот на клубот Андреа Ањели и спортскиот директор Фабио Паратичи вечерале во друштво на Сари во ресторан во Торино и побарале објаснување за двата порази од Наполи и Верона во последните неколку недели.

И покрај неубедливите изјави на „Старата дама“, раководството на Јуве му изгласале доверба на тренерот во оваа фаза, јави „Тутоспорт“.

Во информациите се наведува дека Ањели побарал да види посилен Јувентус во претстојното полуфинале за Купот на Италија против Милан и во осминафиналето од Лигата на шампионите против Олимпик Лион.

Коронавирус