понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Фудбал

После натписите дека потрошил неверојатни 530 илјади евра во ресторан на Миконос, се огласи Халанд – еве што откри тој!

После натписите дека потрошил неверојатни 530 илјади евра во ресторан на Миконос, се огласи Халанд – еве што откри тој!

Откако Норвешка не се пласираше на ЕП, нивниот најдобар фудбалер Ерлинг Халанд се одмара во Грција.

Грчките медиуми објавија вест дека норвешкиот напаѓач наводно во еден ресторан потрошил дури 500 илјади евра и дека за вработените оставил бакшиш од 30 илјади евра.

Веста со брзина на светлината го заобиколи светот, па мораше да се огласи и голгетерот на Борусија Дортмунд.

-Мислам дека ги заборавиле главните јадења, на шега напиша Халанд на социјалната мрежа на твитер, притоа порачувајќи дека станува збор за лажна вест.

Коронавирус