сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

После излегувањето од болница се огласи сопругата на Ериксен – еве што порача

После излегувањето од болница се огласи сопругата на Ериксен – еве што порача

Сопругат на Кристијан Ериксен, Сабрина се чуствува добро и спокојно. Фудбалерот на данскат репрезентација е во добра здравствена состојба откако вчера излезе од болница.

Во кратка изјава за медиумите, Сабринаистакнала дека Ериксен и таа имаат потреба од спокој. „Ериксен е добар. Сега сме заедно и ни треба малку одмор и спокој“.

Ериксен кон средината на месец јули треба да отпатува во Милано на лекарски прегледи. Тој ќе подлежи на сите медицински испитувања, па после тоа ќе се знае одлуката за неговата иднина.

Враќањето на зелените терени не се исклучува, но има време да се размисли што ќе се случува со неговата кариера во иднина, бидејќи на Данецот претходно му беше вхраден дефибрилатор, со цел водење на нормален живот.

Qatar 2022