петок, 24. септември 2021. Вести денес: 104
home Фудбал

Португалска машинерија: Фернадеш асистира, Роналдо тресе во Швајцарија

Португалска машинерија: Фернадеш асистира, Роналдо тресе во Швајцарија

Првиот гол сезонава во Лигата на шампионите е дело на Манчестер Јунајтед и двојката од Португалија, Фернандеш – Роналдо.

По 14 минути Јунајтед има предност против Јанг Бојс во Швајцарија, а уште еднаш се докажа дека Роналдо ќе биде капитално засилување за Јунајтед.

Ако по утрото се познава денот, Јунајтед ќе има доста интересна сезона со најновото засилување.

Коронавирус