вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 56
home Фудбал

Поразот од Бенфика предизвика хаос: Нападнати фудбалерите на Спортинг, нашиот Ристовски едвај излекол жива глава

Поразот од Бенфика предизвика хаос: Нападнати фудбалерите на Спортинг, нашиот Ристовски едвај излекол жива глава

Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони му по подари на неговиот градски ривал Бенфика.

Со ова не можеа да се помират навивачите и настана вистински хаос, фудбалерите едвај спасија жива глава, а според пишувањата на медиумите нашинецот Стефан Ристовски е во добра состојба.

Бројката од стотина хулигани ги нападнале фудбалерите, а некои ѕавршиле дури и со скршени глави.

Извор: СпортМ