четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 122
home Фудбал

Поради повреда, Пике ке го пропушти натпреварот со ПСЖ

Поради повреда, Пике ке го пропушти натпреварот со ПСЖ

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике е повреден. Триесет и четиригодишниот фудбалер се здоби со истегнување на лигаментот на десното колено за време на полуфиналниот натпревар од Купот на Шпанија против Севиља.

Со сигурност Пике ќе отсуствува неколку недели и ќе го пропушти осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен.

На првиот натпревар Барселона загуби на домашен терен од парискиот клуб (1:4). Реваншот ќе се одржи на 10 март во Париз. (МИА)

Коронавирус