недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Поради повреда на носот Меси надвор од теренот следните неколку дена

Поради повреда на носот Меси надвор од теренот следните неколку дена

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да тренира наредниот период поради повредата на носот здобиена на синоќешниот натпревар со Манчестер јунајтед во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

При еден воздушен дуел со Крис Смолинг, меси доби удар во носот по што беше неопходна лекарска интервенција за да го продолжи натпреварот.

Според информациите во медиумите, лекарскиот тим на Барселона, по спроведениот медицински преглед, отфрлил фрактура на носот на Аргентинецот и забележал мала гребаница на очниот капак.

Следниот натпревар на Барселона е на 13 април против Хуеска во 32. коло од шпанската Примера.

Коронавирус