четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 86
home Фудбал

Поради овие жешки фотографии по танга познатата спортска презентерка спаси „жива глава“ на мечот Ривер-Бока (ФОТО)

Поради овие жешки фотографии по танга познатата спортска презентерка спаси „жива глава“ на мечот Ривер-Бока (ФОТО)

Вчера заврши мечот помеѓу Ривер Плејт и Бока Јуниорс кои предизвика големо светско внимание, како кај фановите така и кај многуте познати личности.

На стадионот Сантијаго Бернабеу беше присутна и спортската презентерка на „Фокс Спорт“ која е и топ модел.

Откако откри дека навива за Бока Јуниорс речиси едвај спаси жива глава откако нејзиниот тим го загуби мечот со 3-1.

 

View this post on Instagram

 

Buen domingo! ☀️👍🏻

A post shared by LAURA GADEA (@lau_gadea) on

 

View this post on Instagram

 

Orange 🍊

A post shared by LAURA GADEA (@lau_gadea) on

Инаку Лаура во последно време се повеќе ја гради кариерата како модел, а тоа се забележува и по нејзините фотографии на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

☀️☀️☀️

A post shared by LAURA GADEA (@lau_gadea) on

 

View this post on Instagram

 

Cómo me gusta estar en la playa y tomar el sol ☀️👙pero con cuidado para no quemarme ⚠️@bimaiocosmetics

A post shared by LAURA GADEA (@lau_gadea) on

 

 

View this post on Instagram

 

☀️

A post shared by LAURA GADEA (@lau_gadea) on