среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 177
home Фудбал

Поради еден потег на израелските фудбалери се воодушеви целата планета, а откако ќе го погледнете ова видео ќе аплаудирате и вие

Поради еден потег на израелските фудбалери се воодушеви целата планета, а откако ќе го погледнете ова видео ќе аплаудирате и вие

Фудбалерите на Шкотска ја победија селекцијата на Израел со 3:2 во 6-то коло од групата Ц во Лигата на нации, но мечот го одбележаа гостинските фудбалери со постапката вредна за почит.

Пред почетокот на средбата, при интонирањето на химните Израелците ги соблекоа јакните и им ги облекоа на дечињата кои традиционално излегоа со нив на тревникот и стоеја пред нив.

Силниот ветер дополнително им се закануваше на децата, па израелските фудбалери навреме ја увидоа ситуацијата и реагираа џентлменски со што го воодушевија светот, погледнете:

Локални избори 2021