среда, 22. мај 2019. Вести денес: 4
home Фудбал

Полувреме во Талин: Реми на мечот меѓу Реал Мадрид и Атлетико (ВИДЕО)

Полувреме во Талин: Реми на мечот меѓу Реал Мадрид и Атлетико (ВИДЕО)

Реми на полувремето на мадридското дерби кое се игра денеска во Естонија, поточно во Талин, каде Реал и Атлетико Мадрид го играат Суперкупот на Европа.

Резултатот на полувремето е 1:1, а со гол уште во првата минута натпреварот го отвори напаѓачот на Атлетико, Диего Коста.

Моменталните 1:1 ги постави во 27-та минута шпицот на Реал Мадрид, Карим Бензема.