вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 156
home Фудбал

Пол Погба одбил нов договор од Јунајтед вреден 350 000 фунти неделно

Пол Погба одбил нов договор од Јунајтед вреден 350 000 фунти неделно

Покетно има причина за радост откако Пол Погба ја одбил и последната понуда од Манчестер Јунајтед за породолжување на договорот.

Откако Мбапе најавил заминување, едниствено нешто што може да го израдува Покетино е трансфер на Пол Погба.

ПСЖ на Јунајтед за Погба се очекува да му плати 60 милиони евра. Французонот ја одбил понудата за нов четиригодишен договор од „Ѓаволите“ со неделна плата од 350 000 фунти, па клубот е расположен да го продаде за на заработи нешто од неговиот трансфер.

Моменталниот договор на Погба со Јунајтед завршува во јуни 2022 година.

Коронавирус