вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Фудбал

Покетино потпишал договор со ПСЖ на 18 месеци, првото засилување од Интер

Покетино потпишал договор со ПСЖ на 18 месеци, првото засилување од Интер

Маурисо Покетино официјално е нов тренер на ПСЖ. Аргентинецот седнува на клупата на шампионот од Франција.

Покетино `и се враќа на тренерската работа најновата информација вели дека тој потпишал 18-месечен договор со „светците“ секако во зависност од резултатите со можност истиот да биде продолжен на уште една сезона.

Првиот тренинг со екипата, Покетино ќе го има утре, а ќе биде на клупата и на дуелот против Сент Етијен на 6.јануари во рамки на Лига 1.

Првото засилување ќе дојде од Интер, Кристијан Ериксен е на пат за Париз.

Коронавирус