недела, 12. јули 2020. Вести денес: 185
home Фудбал

Покетино ќе разговара за останувањето во Тотенхем

Покетино ќе разговара за останувањето во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино изјави дека по финалето на Лигата на шампионите ќе треба да седне и да разговара со управата на лондонскиот клуб за неговиот натамошен ангажман.

-Има уште доста работа што треба да за заврши со Тотенхен, но се разбира дека сум мотивиран да останам тука и да му овозможам на клубот да го освои тоа што го заслужува, изјави Покетино за „ТалкСпорт“.

Сепак, аргентинскиот стратег и покрај големата мотивираност после големиот успех на неговата екипа, не потврди со сигурност дека ќе остане на кормилото на „спурси“ и следната сезона.

-Сега се работи само за победа на финалето на Лигата на шампионите, па потоа ќе разговараме за тоа како ќе го изградиме тој следен чекор. Тоа е меѓу мене и сопственикот Даниел Леви. Мораме да разговараме за да разберам кои се неговите идеи за следниот чекор, изјави тренерот на лондонскиот клуб.

Тотенхем на 1 јуни во Мадрид ќе игра на финалето на Лигата на шампиони против екипата на Ливерпул.