сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 32
home Фудбал

Покетино доби можност да води нов клуб

Покетино доби можност да води нов клуб

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино, од вчера смее да води друг клуб, објави „Дејли телеграф“.

Според британскиот медиум, Тотенхем, кој го отпушти Покетино во ноември 2019 година, продолжи да му плаќа плата на Аргентинецот и го испрати на одмор, во кој не можеше да води друг клуб.

Сепак, на 18 мај, ден по првичниот датум за завршување на сезоната во Премиер лигата, договорот на Покетино со лондончаните заврши, и тој може да си бара друг ангажман.

Коронавирус