понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 135
home Фудбал

Покажа зошто е можеби најдобар во историјата: Годините не му можат ништо- погледнете ја оваа „магична“ одбрана на Буфон (ВИДЕО)

Покажа зошто е можеби најдобар во историјата: Годините не му можат ништо- погледнете ја оваа „магична“ одбрана на Буфон (ВИДЕО)

Брилијантните настапи на Буфон продолжуваат иако тој веќе е влезен во четвртата деценија од животот.

На вчерашниот натпревар каде ПСЖ со 3:1 на гостински терен го Генгамп, Буфон имаше уште една брилијантна интервенција, со која во 14-та минута успеа да спречи водство за домаќинот на овој натпревар.

Инаку, Буфон веќе има полни 40 години, а на 28 јануари следната година ќе наполни 41.

Тој во ПСЖ дојде ова лето после долги години минати во Јувентус.