среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

ПОГОДОК НА ПАНДЕВ: Македонија израмни против Австрија

ПОГОДОК НА ПАНДЕВ: Македонија израмни против Австрија

Горан Пандев го даде првиот гол во име на Македонија на ЕП 2020.

Со овој гол Македонија го израмни резултатот на 1:1.

Во 18-тата минута примивме еден гол, со што резултатот стана 1:0.

Стрелец на голот беше Стефан Лајнер.

Пандев израмни во 27-мата минута.

Коронавирус