недела, 28. мај 2023. Вести денес: 87
home Фудбал

Погледнете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико

Погледнете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико

Луис Суарез денес официјално беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид и го одработи првиот тренинг со „јорганџиите“.

Суарез пред почетокот на тренингот мораше да мине низ тунелот кој го направија играчите на Атлетико кои го удираа за добредојде, што е традиција кај „јорганџиите“.