среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Фудбал

Погледнете како изгледаа лицата на шокираните Англичани по поразот од Хрватска (ВИДЕО)

Погледнете како изгледаа лицата на шокираните Англичани по поразот од Хрватска (ВИДЕО)

Хрватска вчера оствари историска победа откако ја победи Англија и се пласираше во финалето на СП кое се игра во недела на 15 јули против Франција.

Градот Лондон вчеравечер го организираше најголемиот јавно гледање на фудбал по Европското првенство во Англија во 1996-та година.

Градските власти за гледањето на мечот во „Hyde“ паркот предвидоа 30 илјади влезници кои биле бесплатни и ги се давале по пат на лотарија.

loading...