понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 141
home Фудбал

Погледнете ја трансформацијата на Фернандо Торес- изгледа како вистински ѕвер (ФОТО)

Погледнете ја трансформацијата на Фернандо Торес- изгледа како вистински ѕвер (ФОТО)

Поранешниот шпански репрезентативец и член на Челзи, Ливерпул и Атлетико Мадрид, Фернандо Торес направи трансформација на својот изглед.

Торес и по завршувањето на фудбалската кариера сакаше да остане во форма. Торес покрај фудбалот е голем љубител и на боксот, па по фудбалската кариера тренира за да се посвети на овој спорт.

 

View this post on Instagram

 

Prepárate para convertirte en quien quieres ser. #9Fitness #ElLimiteEstaDondeTuDecides

A post shared by ⓃⒾⓃⒺ ⒻⒾⓉⓃⒺⓈⓈ (@9fitness) on

Засега нема најави дека би можеле да видиме некоја негова борба, но изгледот дефинитивно го промени во однос на оној кој го имаше додека активно играше фудбал.

Коронавирус