понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 117
home Фудбал

Погледнете ја „бомбата“ на Враничек која го „сруши“ Шалке (ВИДЕО)

Погледнете ја „бомбата“ на Враничек која го „сруши“ Шалке (ВИДЕО)

Шалке на македонскиот репрезентативец Дарио Чурлинов го забележа и третиот пораз во втората германска лига откако загуби на домашен терен од Карлсруе со 1-2 благодарение на „бомбата“ на Марвин Враничек во 88. минута од мечот.

Претходно во 1. минута гостите поведоа со 1-0, а благодарение на асистенцијата на Македонецот, Шалке успеа во 15. минута да го изедначи резултатот. Сепак во 72. минута Шалке остана со играч помалку, а „дупката“ во одбраната ја искористи искусниот Германец да постигне гол кој долго ќе се врати по најавните шпици.

Локални избори 2021