понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Погледнете го фудбалското ремек-дело на Азар за кое зборува цел свет

Погледнете го фудбалското ремек-дело на Азар за кое зборува цел свет

Белгија ја декласираа Шкотска во Глазгов со 0-4 со два гола на Батчуаји и по еден на Лукаку и Азар.

Ѕвездата на Челси докажа дека е во импресивна форма со една акција од која застанува здивот, бидејќи опкружен од неколку играчи на Шкотска, успеа да изведе фудбалска мајсторија која заврши со гол.