петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Погба се соочува со казна поради објавата за Мурињо

Погба се соочува со казна поради објавата за Мурињо

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да биде казнет од клубот поради непочитување на тимот, а сега и кон веќе поранешниот тренер, Жозе Мурињо.

Французинот се соочува со парична казна поради објавување пост на социјални мрежи по веста за оставката на Португалецот.

Погба стави фотографија на Инстаграм која многумина ја сметаат за прослава поради отказот на Мурињо, со кого Французинот имаше конфликт. Набргу потоа, фотографијата беше отстранета, но коментарите продолжија.

МИА

Коронавирус