понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 22
home Фудбал

Погба прогласен за најдобар играч на Манчестер јунајтед во декември

Погба прогласен за најдобар играч на Манчестер јунајтед во декември

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е прогласен за најдобар фудбалер на тимот од „Олд Трафорд“ во декември, објавено е на клупскиот твитер-профил.

Дваесет и пет годишниот Французин минатиот месец одигра шест натпревари, постигна четири гола и оствари три асистенции.

Во тековната сезона, Погба одигра 23 натпревари за Манчестер јунајтед, постигнувајќи 9 гола и седум асистенции.

Манчестер Јунајтед е рангиран на 6. место на табелата во Премиер лигата со 25 бода по 20 кола.