петок, 29. јули 2022. Вести денес: 19
home Фудбал

Погба останува приоритет за Јувентус

Погба останува приоритет за Јувентус

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да се врати во Јувентус. 27-годишниот Французин останува приоритетна опција за клубот од Торино во списокот со трансфер цели за следната сезона, напиша новинарот Николо Скира на социјалните мрежи.

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи работи на вклучување играчи како Арон Ремзи или Даглас Коста во договор за размена со Манчестер јунајтед.

Коронавирус