вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Фудбал

Погба не попушта, Јунајтед веќе бара замена

Погба не попушта, Јунајтед веќе бара замена

Иако минатата недела имаше информации дека Пол Погба почнал да размислува за продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед, изгледа дека ситуацијата не е баш толку сјајна.

Идното лето тој станува слободен играч, а до моментов нема никаков абер од потпишување нов договор. Во Јунајтед полека се помируваат со судбината и почнаа да бараат алтернатива за најскапиот фудбалер во историјата на клубот.

Во конкуренција се тројца фудбалери. Првиот е Деклан Рајс иако до лето неговиот трансфер е невозможна мисија. Вториот е Френк Кеси од Милан за кого е заинтересирана и Барселона, а третиот е Тангуј Ндомбеле од Тотенхем кој е и најскап и изнесува 80 милиони евра.

Локални избори 2021